Apie ūkį

Mūsų ūkis ALPAKOS TRAKAI  yra pirmasis alpakų ūkis - veislynas Lietuvoje. Pirmosios alpakos į šį ūkį atkeliavo iš Čiles 2011 metų spalio mėnesį. Tai buvo pirmosios penkios įvairių spalvų patelės: balta Čilė, sidabrinė Lily, kaštoninė Kaštonė, balta su ruda dėmele Dėmelė ir kreminė Šampanė. 2012 metų liepos mėnesį sulaukėme pirmųjų jauniklių.
Šiuo metu, mūsų ūkyje yra 20 įvairiaspalvių huacaya patelių ir du patinai reproduktoriai - rudas mūsų vedantysis patinas Romeo ir jaunas baltas mūsų ūkyje gimęs ypatingai plonos ir tankios vilnos patinas Patriotas.

Mūsų auginamos alpakos pasižymi ypač plona vilna, kurių net suaugusių vilnos storis yra nuo 14 iki 18 mikronų, kas priskiriama "BABY ALPAKA" vilnos kategorijai. Kasmet rankiniu būdu kerpame vilna, kuri apdirbama nenaudojant jokių valiklių ar dažiklių bei kitų cheminių priemonių. Mūsų alpakų vilnos siūlai yra tik natūralių spalvų, nėra dažyti, vilna karšta originaliais senoviniais karštuvais, o siūlai verpti originaliais verpimo rateliais rankiniu būdu. Siūlus rankomis su meile suverpia dar išlikusios senas verpimo tradicijas menančios Lietuvos moterys.
Turime 12 natūralių spalvų vilnos siūlų, iš jos gaminami ir parduodami aukšciausios kokybės gaminiai.
Alpakų ūkis - veislynas yra Trakų rajone.